Notify Message
Forums
Page 1
Search
#13726949 Apr 09, 2018 at 03:08 PM
18 Posts
Zdravím, dal jsem si tu práci a napsal pár postřehů a zkušeností samozřejmě s velkou pomocí ostatních na zahraničních fórech atd.
Pokud k tomu máte nějaké výhrady, budu rád, když se o tom pobavíme a probereme. Příjemný čtení tomu, kdo to vydrží až do konce.

Obsah:

1. Výběr rasy a profese
2. Talenty
3. Stat priority
4.Off-hand vs. Main-hand
5.Rotace spellu
6.Gemy a enchanty
7. Addony
8.Consumables
9.Buffs
10.Equip


1. Výběr rasy a profese

Vím, že výběr rasy už asi u většiny neovlivním, ale co se týče faktu, tak nejlepší class na pve fury wariora je ORC a to kvůli
racialce, která na 70 lvlu přída 282 AP + racial bonus expertise na Axe. Druhá nejlepší volba je human a to právě kvůli bonusu na mace a swordy, potom už je víceméně jedno, koho si vyberete.

Co se týče volby profesí, tak na začátek určitě doporučuji BS a MIN, jelikož si díky BS můžeme udělat BIS chestku a 2 velice slušné wepky, které stačí i na T6 instance.

Pozdějí bych určitě doporučil MIN nahradi za JWC, ENG, nebo LW. JWC z důvodu BIS necku, v ENG si můžeme udělat hodně solidní headku a LW z

důvodu podporu raidu bubny.


2. Talenty


http://calculators.iradei.eu/talents/warrior?330050013020000000000000505000550501205311510000000000000000000000

Ja osobně upřednostnuju talenty takto, ale je to dle názoru, dá se tam udělat několik nepatrných změn, ale takto mi to vyhovuje nevíce

3. Stat priority

Priority statu, by měli vypadat následovně

<9% hit and <6.25% Dodge reduction
Expertise/Hit > Crit/AP/Armor Pen , Haste

>9% hit and <6.25% Dodge reduction
Expertise > Crit/AP/Armor Pen , Haste

>9% hit and >6.25% Dodge reduction
Crit/Ap/Armor Pen , Haste

Expertise cap je 6.25%* . Hit cap pro specialni utoky je 9% .

Vzhledem k tomu, že 2% Expertise jsou z talentu a 3% hitu též,

tak když nebudu počítat racial bonusy, tak zbýva 4.25% (68 expertise rating) expertise a 6% ( cca 100 hit rating) hitu na základní hit cap.

Postupem času a s gearem není na škodu hit zvyšovat, jelikož cca 40% dmg fury wara jsou čistě melee útoky.

Tím postupem času myslím, až budeme mít gear takový, že nám to bez buffu hodí cca 30% critu a 2000 AP.

Velice důležité je si co nejdřív obstarat trinket z MGT HC, který je pro fury wara BIS, jelikož má chance na hit a zároveň o 2,75% snižuje šanci na dodge. ( v kombinaci s T6 páskem dosáhneme 70 expertise ratingu-cap)


Když to vezmu v číslech tak to vypadá následovně:


Pro všechne meele clasy je nutnost útočit zezadu, protože:

Výpočet co se stane při útoku zepředu šance co se stane vypadají následovně. (Za předpokladu, že máte crit 40% a hit rating 395).
40% Crit
17% Bílý útok
25% Glancing
6.5% Dodge
6.5% Parry
5% Block

Při útocích zezadu není mob/boss schopen Parry a Blocku. Dodge ano. Proto tabulka pro útok zezadu vypadá následovně.
25% Glancing
28.5% Bílý útok
40% Crit
6.5% Dodge

Dodge jako takový se dá snižovat Expertisem. Tzn, že při 68 expertise raitingu (16 expertise), by vaše útoky nešly dodgnout. Výsledná tabulka by pak vypadala následovně.
25% Glancing
35% Bílý útok
40% Crit

Takto jsme docílili zvýšení našeho poškození o 18% jen tím, že jsme si stoupli za moba a nahodili expertise.

Samotný hit rating je pro vás velice důležitý protože, jak jsem psal cca 40% celkového DMGe jde z bílých útoků.
A taky z toho důvodu, že když missnete, nedostanete žádný rage. tzn. žádný rage-žádně použití abilit-tzn malý, skoro žádný DMG.
Pro zvýšení hit raitingu vám dopomůže talent Precision, ten vám zvedne hit raiting o 3% , počítáme-li že 1%= cca 16hit raiting, existují dvě hodnoty pro hit cap, první hodnota je těch 9% (cca 100) Hit Rating,
to je proto, aby nam nemissovsali special útoky a další hodnota pro hit rating je po dosažení 28% hitu, 28% proto, protože boss ma v základu 28% na miss, na dosáhnutí tohoto capu je +-400hit raitingu.

Ovšem 400 hit ratingu jako war nikdy nedosáhnete, navíc by to bylo úplně zbytečný. Dle mých zkušeností je úplně dostatečných cca 200 hit ratingu bez jidla, dále už se vyplatí investovat jinde.


A nyní se dostáváme k těm nejdůležitejším statům a to je Armor Penetration a Haste. Dle vlástních zkušností vím , že AP > Haste, takže pokud máme minimálně 30% crit a 2000AP unbuffed, tak dle možností sbírat gear s AP a Haste.

4.Off-hand vs. Main-hand

Warrioři jsou clasy, u kterých se hraje na největší DMG, proto jsou pro ně vhodné dvě pomalé zbraně.


-Main-hand:Primární zbraň tvoři podstatnou část DMG, a jako hlavní zbaň využívá Heroic strike. Z toho plyne, že čím máte pomalejší zbraň tím dáváte větší dmg s použitím abilit, které máte k dispozici. A když vám to pěkně krituje, tak nemáte ani problém s rage a nemusíte se starat o to aby vám vyšel rage na další abilitu.

-Off-hand: Pomalý offhand je důležity pro to, protože Whirlwind způsobuje dmg jak MH, tak OH, proto co nejpomalejší, aby opět dávala co největší DMG a k tomu nám dopomáhá i talent Dual Wield Specialization, který zvýší DMG váší vedlejší zbraně o 25%.


5.Rotace spellu
Rotace spellu na AP

Na začátek boje nahodit Bloodrage a Berserker rage, oba používat na CD ( Ber.Rage - 30sec, Bloodrage - 60sec) po nahození se zvedne rage a nahodíme battle shout/command shout dle domluvy s ostatními warriory, tyto shouty je dobré udržovat stále nahozené, jinak celá parta přijde o spoustu hp nebo ap.
Z talentů máte další užitečný spel Rampage. Můžete ho použit až po kritickém útoku, ale to by neměl být problém po první nebo druhé ráně.
Dale už se sám stackuje na 5. Po dosáhnutí 5stacku vám začne odtikávat po dobu 30sec. v této době je dobré ho znovu použít, aby vám nespadl, nejlepší je to tak mezi 10-5sec. do konce tiku. A takto to protáčet po dobu celého fightu.

Tuhle rotaci je samozřejmě vhodný přizpůsobit konkténímu bossovi, např. u Archimonda je blbost používat Berserker rage na CD, ale je nutností ho použit, až když Archimonde castí fear.

Rotace spellu na DMG

Použít Bloodhirst (CD - 6 sec.) Dále použít Whirwind (CD - 10 sec.) ( z talentů 9) takže používat vždycky když skončí CD, to samé platí i o Bloodhirstu.

Mezi tím než vám skončí CD na oba spelly a máte více jak 50 rage tak jedete permanentě Heroic strike. To vám zajistí větší DMG. A když se dostane bos pod 20% tak pojedete perma Execute.

Rotace by teda mohla vypadat následovně - 3x Bloodhirst ( 18sec ) 2x WW ( 18sec) mezitím dle možnosti HS - je důležité spalovat rage, jak jen to jde, jakmile se dostanete na 100, tak ztrácíte dmg

Poté obnovíme rampage a jedeme znovu.


Co se týče execute spamu, tak je vhodné si obstarat rychlou zbraň do offhandu na co největší získaní rage, jelikož execute nemá dmg ze zbraňe , ale právě z rage.

Neni špatný použít macra, nebo addony na přepnutí na rychlý offhand, když má boss méně jak 20%

Poslední nezapomenutelný spel je Recklesness. Sice má CD 30min, ale po dobu 10sec. vám zajistí 100% krit, velmi vhodné je to použit když je nahozený Bloudlust, máte zaplé trinkety a boss má pod 20% Hp, to vám pak Execute krituje za 10k.

Ještě dodatek, pokud jste v raidu typu ZA/KZ, může se stát že nebude v raidu prot war, tak v tom případě se starejte i o to, aby byl nahozený Sunder armor na 5stack, dá vám 2600 redukci bossova armoru a to se vám bude hodit.


Co se týče trinketů, tak ty zapínat po cca 10-15sec. od začátku fightu, kdy už sou nahozeny Sunder armory, Expose armory atd, aby se využily pro největší DMG. Popr. se domluvit se shamanem kdy zapne BL, abyste si pustili i trinkety.

6.Gemy a enchanty

Enchanty:
Zbraně: Mongoose (+120 AGI, +2% Haste) + Executioner (Armor ignore)
Head: Arcanum of Ferocity: (+34 AP/+16 Hit Rating - Cenarion Expedition revered)
Shoulder: Might of the Scourge (+26 AP, +14 Critical Strike Rating - Naxxramas/Sapphiron drop), Greater Inscription of Vengeance (+30 AP, +10 Critical Strike Rating - The Aldor Exhalted), Greater Inscription of the Blade (+20 AP, +15 Critical Strike Rating - The Scryers Exhalted)
Cloak: Greater Agility (+12 AGI)
Chest: Exceptional Stats (+6 to All Stats)
Bracer: Assault (+12 STR)
Gloves: Superior Strange (+15 STR)
Legs: Nethercobra Leg Armor (+50 AP/+12 Critical Strike Rating)
Boots: Surefooted (+10 Hit Rating, 5% Snare Resist)

Sockety:
Meta: Relentless Earthstorm Diamond (+12 AGI, +3% Critical Strike Dmg)
Červené: Bold Crimson Spinel (+10 STR)
Žluté: Inscribed Pyrestone (+5 Crit rating, +5 STR),Great Lionseye(+10 Hit Rating)
Modré: Sovereign Shadowsong Amethyst (+5 STR, +7 Stamina)

Přepočty statů:

15.76 Hit Rating = 1% Hit
3.9423 Expertise Rating = 1 Expertise = -0.25% Dodge/Parry
22.08 Crit Rating = 1% Crit
15.76 Haste Rating = 1% Haste
1 Strength = 2 Attack Power
33 Agility = 1% Crit

Z tohoto nám vyplývá, že se vyplatí socketovat STR a ne AP, jelikož při buffu od paladina se nám STR zvýší o 10%

a zárověň nemá smysl socketovat AGI, ale vyplati se Crit rating.


Gemujte v zásadě podle gearu, např u BOJ gearu ,T4,T5 je v základu dostatek hitu, takže nemá smysl dál socketovat, naopak SWP gear dává spoustu všeho, ale žádný hit.

7. Addony

Co se týče fury warriora, tak v podstatě záleží na každém, co mu vyhovuje.

Nutností je určitě Omen, jelikož war nemá nic na reset agra, proto je pro vás velmi důležité mít na sobě Blessing of Salvation a právě zmíněný omen.

Aggro přeberete při překročení tankova aggra o 10%. U ranged povolání to je 30%.

Tip na udržení aggra - do bosse jděte až když na něm bude mít tank minimálně 15k+ threatu, popř přizpůsobit bossovi.

8.Consumables

Potky/Flasky

1) Elixir of Demonslaying - 265 AP, trvání: 5 min (pouze proti démonům) - nejsilnejší potka, na druhou stranu trvá krátce.
2) Flask of Relentless Assault - 120 AP, trvání: 2 h - Při Exalted reputacích se dá kupovat za marky (pouze SSC, TK, Hyjal, SWP, BT) nespadne v případě smrti
3) Elixir of Major Agility - 35 Agility, 20 Critical, trvání: 1 h - má tu výhodu, že zabíra pouze slot pro Battle Elixir a je levnější. (nejlepší používat na instance typu ZA, Kara, HCcka, ale záleží na každém)
4) Elixir of Major Strength - 35 Strenght, trvání: 1H - stejné jako výše uvedený.

Krátce trvající potky:
Haste Potion - 400 Haste Rating, trvání: 15 sec (CD: 2 min) - Sdíli CD s Health potkama. v případě použití vám zvýší DPS okolo 3%. Ideální je ji zapnout, když máte co nejvíce AP tzn. s trinkety, BL, bubny, popř. racial bonusy.

Food

1) Spicy Hot Talbuk - 20hit a 20 spirit na 30minut
2) Roasted Clefthoof - 20 STR a 20 spirit na 30 minut

Střídat dle vhodnosti

Další doporučené věci jsou Scroll of Agility V, Scroll of Strength V a jste-li Leatherworker, tak Drums of Battle popř. Drums of War.

Dále je také dobré použít Adamantite Weightstone : 12 weapon damage, 14 Crit Rating. (Mace/Fist) nebo Adamantite Sharpening Stone: 12 weapon damage, 14 Crit Rating. (Axe/Sword/Dagger)

Na Main hand používat pouze v případě, že v grupě nemáte shamana na WF totem, jelikož WF a Weightstone se nestackuji, takže většinou použít pouze na offhand.


pozn. Pokud se vám AGI a STR scrolls budou zdát drahé, lepší jak nic je jakýkoliv menší rank.


9.Buffs

Velice důležitá část, která ovlivní velkou část dmge. Je nutností si stále hlídat , jestli na sobě máme veškeré buffy. Vypisovat buffy asi nemá smysl, myslím že každy ví, co je potřeba a co není.

Nejdůležitější ovšem je výše zmíněný Blessing of Salvation.

10.Equip

Co se týče equipu, každý na to může mít vlastní názor, já se pokusím z vlastních zkušeností vypsat ty nejlepší kousky, popř vhodnou variantu na každý slot.

Dle možností rozlišuji Raiding Gear a PreBIS/BIS gear - více níže

Raiding gear je pro mě gear, se kterým se dá v pohodě raidovat T5, ZA a Hyjal a BT - je to vesměs spousta itemů za BOJ a crafting itemů


Raiding gear

Head - Amani mask of death za 75BOJ, nebo brýle z ENG
Neck - Shattered Sun Pendant of Might - Reputace SSO - exalted
Shoulders - Craft z BS (Swiftsteel shoulders - BT recept) , nebo ramena za 60BOJ
Back - Craft z LW ( Cloak of darkness) nebo za 60BOJ
Chest - BIS z Blacksmithingu (SWP recept), nebo 100BOJ
Wristy - za 35BOJ, nebo craft z BS ( Swiftsteel bracers - BT recept)
Hands - jedny z nejlepších, v pohodě postačí až na konec hry - ( craft z LW , SWP recept)
Belt - velmi dobrý je craft z T5 instancí ( Red Belt of Battle) , solidní varianta je za 60 BOJ
Legs - velmi dobré jsou za 100BOJ
Boots - Dobrá varianta jsou leather boty za 60BOJ (Ninjah tabi boots), nebo plate z MGT normal (Sunstrider warboots)
Rings - za 60BOJ velmi dobrý + ring za KZ repku, popř. pro movitější craft z JWC ( swp recept)
Trinkety - Nutnost hned na začátku hry je Shard z MGT HC ( je to BIS a splní nám cca 60% expertise capu) + rare trinket z Black Morras

Wepky - Nejlepší varianta na začátek jsou mace z BSka, jak v mainu, tak v offu, popřípadě wepky za BOJ. Doporučuji si nafarmit Offhandu ze SWP thrashe, které se často chodí a je to jedna z nejlepších
Ranged - Tady se na začátek hodí v podstatě cokoliv, ovšem stejně jako offu i tady doporučuji nafarmit Thrownu ze SWP thrashe.

Jak vidítě, pokud máte zájem, dá se velice slušně vybavit aniž bystě šli jakýkoliv 25 raid.

Samozřejmě postupem času se dá spousta těchto slotů vyměnit za lepší kusy

BIS/preBIS gear

Co se týče BIS gearu pro fury warriora, tak rozhodně nepotěším huntery, enha shamany, roguny a druidy, protože se vesměs jedná o kombinaci mail+ leather.

Head

Top1 - Coif of Alleria (KJ-SWP)
Top2 - Crown of Anesterian (KJ-SWP)
Top3 - Cursed vision of Sargeras (Illidan-BT) Brýle z engineringu (SWP recept)

Neck

Top1 - Craft z JWC (swp recept)
Top2 - Shattered Sun Pendant of Might - Reputace SSO - exalted ( pouze v případě repky u Aldoru-chance na hit 200AP/10sec), Choker of endless nightmare (Supremus-BT)
Top3 - Clutch of Demise (Brutallus-SWP)

Shoulders

Top1 - Mantle of golden forest (Twins-SWP)
Top2 - Pauldrons of Berserking (Twins-SWP)
Top3 - Blood-Stained Pouldrons (Rage-Hyjal) , T6 shoulders (Mother-BT)

Back

Top1 - Cloak of Unforgivable Sin (KJ-SWP)
Top2 - Shadowmoon Destroyer's Drape (Teron-BT)
Top3 - Dorys Embrace (60BOJ)

Chest

Top1 - Hard Khorium Battleplate (BScraft-SWP recept)
Top2 - Bladed Chaos Tunic ( Muru - SWP)
Top3 - Warharness of Reckless Fury (Muru - SWP)

Wrist

Top1 - T6 (Kalecgos-SWP)
Top2 - Furious Shackles (Rage-Hyjal)
Top3 - Deadly cuffs (Rage- Hyjal)

Hands

Top1 - Thalassian Ranger Gauntlets (KJ-SWP)
Top2 - Borderland Paingrips (KJ-SWP)
Top3 - Craft z LW (SWP recept)

Belt

Top1 - T6 (Brutallus-SWP)
Top2 - Red Belt of Battle (BS craft- T5 recept)
Top3 - Don Alejandros Money Belt (Anetheron-Hyjal), Chain of Unleashed Rage (60BOJ)

Legs

Top1 - Leggings of Immortal Night (Felmyst-SWP)
Top2 - Felfury Legplates (Brutallus-SWP)
TOp3 - Leggings of divine retribution (Gurtog-BT)

Feets

Top1 - T6 (Felmyst-SWP)
Top2 - Dreadboots of the Legion (Essence-BT)
Top3 - Skullshater Warboots (Halazi-ZA)

Rings

Top1 - Band of Ruinous Delight (Twins-SWP)
Top2 - Stormrage Signet Ring (Illidan-BT)
Top3 - Band of the Eternal Champion (Hyjal Reputace)

Trinkets

Top1 - Shard of Contempt (MGT HC)
Top2 - Blackened Naaru Sliver (Muru-SWP) , Dragonspine Trophy (Grull) , Madness of Betrayer (Illidan-BT)

*Tady je to hodně o vkusu, nejduležítejší je Shard, poté záleží na vás, jak to doplníte, ja osobně používám Madness v případě že má někdo Ilidanky, tak bych šel do DST.

Weapon - Main hand

Top1 - Warglaive of Azzinoth ( pouze v případě, že máme obě) jinak Hand of the Deceiver (KJ-SWP)
Top2 - Muramasa (Muru-SWP)
Top3 - Rod of the Sun King (Kelthas-TK) Syphon of the Nathrezim (Supremus-BT)

Weapon - Offhand

Top1 - Warglaive of Azzinoth ( pouze v případě, že máme obě) jinak Mounting Vengeance (Thrash-SWP)
Top2 - Muramasa (Muru-SWP)
Top3 - Syphon of the Nathrezim (Supremus-BT)

Ranged

Top1 - Golden Bow of Quel'Thalas (Twins-SWP)
Top2 - Ancient Amani Longbow (ZulJin-ZA)
Top3 - Crossbow (150BOJ)

Doufám, že to někomu pomůže, každej to může vidět jinak, toto je čistě můj názor , moje zkušnosti. Spoustu věci jsem čerpal ze zahraničních for apod.

+0
Page 1