Notify Message
Forums
Page 1
Search
#13726962 Apr 09, 2018 at 03:15 PM
18 Posts
Zdravím
Rozhodl jsem se z nudy sestavit svuj guide na holy. Je to z mých zkušeností, z postřehů a pár počtení v ostatních guidách. Tak doufám, že to nějakému palátovi aspoň trochu pomůže :-)

OBSAH
1. RASA
2. TALENTY
3. PROFESE
4. ENCHY a GEMY
5. FLAŠKY,JÍDLO A VŠE OKOLO
6. HASTE/CRIT/BH
7. HEALOVÁNÍ
8. EQUIP
9. ADDONY
10.PÁR POSTŘEHU


1.RASA

Na TBC máme na výběr ze 4 ras z toho 3 jsou u Ali.
Blood Elf
BE podle mého názoru jelikož nemáme ani na výběr je dobrá volba pro Holy palu. Ma raciálku MANA TAP která se stackuje max 3x a pomocí ARCANE TORRENT vám vrátí nějaké % many zpět což je taková malá potka navíc :-) MAGIC RESISTANCE zvyšuje resist o 5 což se hodí při ušetření talentů např.

Human
Jediná použitelná raciálka do PVE u Humanů je zvyšení spiritu o 10% sice ve výsledku to nemá žadný vliv, protože se HP neubírá směr spirit, ale něco málo to pomůže.

Dwarf
Dwarfa jako volbu pro holy paladina bych asi do PVE nedoporučoval i když má racialku STONEFORM která Vás na 8 vteřin udělá immuní proti poisonum, bleedum a diseasum a zvyší Vám armor o 10%. Neříkám, že u některých raidů či bossu se to nehodí, ale tuto rasu bych spíš doporučoval do PVP.

Draenei
Je to asi nejpřijatelnější volba pro HP i když já osobně Draeneie nemusím a sám jsem Human :D . Raciálka GIFT OF THE NAARU healuje toho na koho to vycástíte po dobu 15sec pruměrně něco okolo 1,1k hp což se do dlouhýh fightu i hodí na ušetření něco málo many. Další dobrá a užitečná raciálka je HEROIC a INSPIRING PRESENCE která zvyší Vám a vaší partě melee a spell hit o 1% v dosahu 30yardu.

TALENTY
Mám sestavené 3 buildy které si myslím jsou dostačující a které splnují vše potřebné co by měli .. Je spíš si myslím na každém jaký talent build si zvolí, protože talent pointy Vám vždy zbydou stejně protože zakladní build se tak jako tak nebude měnit .. Nebudu rozepisovat co je kde to si kdyžtak všimnete po rozkliknutí. Každopadně já osobně doporučuju build 2.
BUILD 1
http://db.excalibur.la/?talent#sVxubxuGeotVMuZV

BUILD 2
http://db.excalibur.la/?talent#sVxubguheotVMuZx

BUILD 3
http://db.excalibur.la/?talent#sVxubgkGeotx0tZx

PROFESE
Profese nesou tak nějak určené pro HP takže je čistě na Vás jakou zvolit. Podle mého je idealní BS/JWC z důvodů craftění chesty,ruk a z JWC prstýnek a neck.
Alechemy: Redeemer's Alchemist Stone
Blacksmithing: Dawnsteel Shoulders
Enchanting: Enchant Ring: Healing Power (+20 Bonus Heal --> BH)
Engineering: Justicebringer 3000 Specs (top hlava až po Sunwell, relativně dostupná)
Jewelcrafting: Amulet of Flowing Life(Sunwell plánek, jeden z nej necků), Kailee's Rose a tomuhle podobné picked - up gemy.

ENCHY a GEMY
Head: Glyph of Renewal – thrallmar revered (+35BH)
Ramena: Aldor/Srcyers exalted
Back: není vyloženě healerský enchant na plášť, volba je na vás
Chest: Enchant Chest: Exceptional Stats (+6 ke všem statům)
Wrist: Enchant Bracer: Superior Healing (+30BH)
Hands: Enchant Gloves: Major Healing (+35BH), Enchant Gloves: Blasting (+10 critical strike rating)
Legs: Golden Spellthread(+66BH +20STAM)
Feet: Enchant Boots: Vitality (+4 MP a HP/5s)
Main Hand: Enchant Weapon: Major Healing (+81BH)
Shield: Enchant Shield: Intellect (+12INTEL)

Meta: Bracing Earthstorm Diamond (+26 BH a 2% redukce threatu) / Chaotic Skyfire Diamond (+12% spell crit a 3% spell critical dmg), Insightful Earthstorm Diamond (12intel + šance na vrácení many z castu)
Červený socket: Teardrop Crimson Spinel (+22 BH)
Oranžový: Luminous Pyrestone (+11BH a 5intel)
Žlutý: Gleaming Lionseye(+10 SCR), Quick Lionseye(+10 SHR), Briliant Lionseye(+10 intel)
Modrý: Lustrous Empyrean Sapphire (+4 MP/5)
Fialový: Purified Shadowsong Amethyst (+11 BH a 5 spirit), Royal Shadowsong Amethyst (+11 BH a 2MP/5)
Zelený: Dazzling Seaspray Emerald (5 intel a 2MP/5), Forcefull Seaspray Emerald (+5 SHR a 7stam)

Gemování podle equipu(vypujčeno od jiného guidu, protože mě se stím nechce znovu vypisovat a toto je dostačující na rozhodnutí jak gemovat)
Zeleno-modrý hero --> 22BH červený, 11BH a 5intel žlutý a do modrého, pokud chcete zachovat socket bonus, tak 11BH a 2MP/5, a to z toho důvodu, že potřebujete aspoň něčím healovat a flash za 7stovek nikomu nepomůže. Takže nahrabat nějaký BH, tak 1700 - 1800, což by mělo jít se sockety a následným t4 equipem hladce.
T4,T5 eq --> jakmile se dostanete na hranici uvedenou výše, tak s přibývajícím lepším equipem už nebudete potřebovat tak moc socketovat BH. S t5 úrovní se krásně dostanete nad 2k bonus healu i bez 22BH socek a máte možnost vylepšit si crit. Takže do červených začít socketovat 11BH a 5intel, do žlutých 10 critu a modré stále stejně.
T6+ eq --> S přicházející t6kou a jí podobnými doplňky váš BH skočí někam k 2,3k BH, což na palacha stačí bohatě. Tím pádem se můžete začít ubírat cestou buďto critu a nebo haste. Srovnání, jak vypadá která cesta, máte níže. Socky jsou tím pádem červená 11BH a 5intel, žlutá 10SHR/10 SCR a modrá v případě ultimátního haste je 5SHR a 7stam, ale doporučuji,vzhledem k většímu spalování many, zvýšit manapool a nebo lépe regen--> 5intel a 2MP/5 a nebo 4MP/5. V případě critu zůstává modrý socket stejný, jako u předchozích dvou.

FLAŠKY, JÍDLO A VŠE OKOLO
Flašky: Jediná uvažovatelná je Flask of Distiled Wisdom nebo na mana regen což už se odvijí opět podle eq.

Elixíry: Nejlepší a healery nejvíc používaná kombinace Elixír of Draenic Wisdom a Elixír of Healing Power. Pro tuto volbu bych spíš doporučoval u eq pod 2k BH. Já osobně poučívám elixír na manu a spell crit.

Jídlo: Tady myslím není moc co řešit, jídlo na MP5 a podobné bláboly je blbost, dalo by se uvažovat o jídlu na spell crit(skullfish) nebo Golden fish stick což zvyšuje HB. Za mě pokud je málo critu tak na crit nebo naopak.

Scrolly: Intel

Já osobně flaškuju, well feduju nebo potkuju podle gearu,party a celkově raidu. Pokud mám v partě elečko a sovu, hazím flšku na intel+mazaní na mana regen+jídlo na heal, ale to se jakožto u mě abych měl slušné kombo v partě nestává, protože jsem utlačovaný paladin :D .Flaška na intel Vám sice přidá hodně many, ale za to nedá tolik spell critu jako elixíry v součtu je to asi o 0.25% spell critu výjdou líp elixíry.

HASTE/CRIT/BH
Toto je velmi zapeklité téma a každý holy paladin a, že jich není málo má na to svuj názor a každému se líbí jinačí styl. Je na Vás zda si zvolíte cestu čísté haste nebo critu nebo healingu. Díky legendě UFONCOVI :D jsem se shodl na to, že jako každý paladin nemá cenu cpát všechny gemy do intelectu protože gemy ze spell critem přidají ve výsledku o mnoho víc :-)
Opět si vypujčím hezký odstavec o hastu apod. :)
80,02 Intellect = 22,08 critical strike rating = 1% spell crit
1 Intellect = 15 mana pointů
1 Stamina = 10 hit pointů

Spell haste
Tomuhle problému jsem vyřadil speciální odstavec, protože je to celkem nejzmatenější spell stat. Na začátek bych chtěl upozornit, že spell haste rating ≠ spell haste. Je to podobné jako u critu, spell crit a spell critical strike rating není totožný stat. Abychom dosáhli 1% spell hastu a tím i zkrácení doby castu spellu o 1% je potřeba 15,77 spell haste ratingu.

V případě Flash of Light je to nádhera, protože casting time = GCD (1,5s). Takže se zvyšujícím se vašim hastem se bude zároveň snižovat jak část FoL tak GCD, tzn nikdy nemůže nastat moment, že bychom nemohli spamovat pořád dokola, protože nám v tom brání GCD.
U Holy Light spellu (2,5s část) to vypadá asi tak, že 1% spell haste nám stáhne cast o 0.025 sekundy, což znamená, že pokud se chceme dostat na čas 1,5s je třeba 40% haste, což znamená 630,8 haste ratingu = v našich podmínkách nemožné dosáhnout čistým spell haste gemováním nebo sbíráním věci s haste ratingem. Budete muset spoléhat na proc trinketu z morrasu, bubny, BL a jiné podobné zrychlováky.Bonus Heal
Bonus heal, jak asi všichni ví, je hodnota, který přímo ovlivňuje to, kolik hpček doplní váš healovací spell aneb,o kolik silnější ten či onen healovací spell bude. Moc bych to nekomplikoval s nějakým efektivním koeficientem, čísel a počtů s desetinama už bylo dost a ještě dost bude. Dobré je ale vědět, že FoL si bere z BH asi 50% a HL zhruba 100%. To třeba pro mé potřeby stačí.
Rychlost castu(bez talentu)/3.5

Crit znamená 150% healnuté hodnoty. Vzhledem k tomu, že holy palach nemá talent, který by zvyšoval efektivitu critu, třeba jako destro lock, je počítání jednoduché.

Pro ilustraci máme hodnoty: Flash rank 11(448-502)= 475 průměr, 2000BH

Př.: 475 + (2000:2) = 1475 necrit FoL
[475+ (2000:2)] x 1,5 = 2212 crit FoL

Odzkoušel jsem už cestu hastu i critu, ale BH jsem zavrhl ve výsledku je Vám to k prdu mít 2,5k BH+ a určitě víc a nemít skoro žádný haste ani crit z čehož paladin nejvíc prosperuje. Co se týče haste tak určitě jet haste až na SWP. do ostatních raidu to nemá ani smysl a pořádně se ani nevyužije. Já do hastu moc zatím nejedu, protože muj gear i když je na urovni progressu SWP není pořádně postavený a určený na čistý haste, protože mám ještě pořád málo critu unbuff což u paladina se doporučuje mít čistý spell crit něco okolo 30 až 32% .. až se dosáhnete této hranice tak pa teprve bych uvažoval nad haste. Jak už je zmíněno nahoře není problém překonat hranici 600+ hastu, ale bohatě stačí kyž se dostanete na cast FoL něco okolo 1,2-1,3sec a HL 1,5-1,7sec s procem talentu. Musí si člověk uvědomit, že čim víc hastu tim víc palí manu.Což u některých bossu při trvaní více než 5 minut bez resto shamika a ShP v partě už je problém :-) Pro ilustraci tu mám screen odemne jak jsou na tom staty unbuff a T6 + urovni eq..
https://ctrlv.cz/bxmk
Ja si mužete povšimnout na eq jaký mám je dost malé % spell critu. Což znamená, že 204 haste rating co mám je mi dá se říct k prdu oproti ostatnímu. Takže se musí pozměnit 2-3 itemy na spell crit a potom se dosáhne určité té magické hranice 30%+ unbuff crit :-) Opravdu si u paladina s tím eq musíte pohrát a najít adekvátní set aby splnoval vše potřebné :-)

HEALOVÁNÍ
Co se týče healovaní tak nesmíme zapomenout na to, že HP je single healer což znamená, že nejvíce prosperuje z healovaní jedné osoby a to v převážné většině tanka. Nemá plošné healy jako ostatní healeři takže ve výsledku se mu více oplatí jet single target než healování celého raidu idyž v některých situacích to prostě jinak nejde. Rotace healovací pro HP nejsou pevně určené a je na každém jakou svou rotaci si zvolí.
Healovat tanka či prohealovát raid FoL rank 11 jinak na dohealovávání osob pokud jako mě vadí, že mají -1% hp tak klidně FoL rank 7 nebo i menší. Co se týče Holy lightu tak určitě pokud je to nutné healovat rankem 11 a prohealovávat na delší fighty rankem 8. Snažit se udržovat Light's grace pořád aktivní a nejlépe si ho obnovovat rankem 1 Holy lightu. Holy shock bych nedoporučoval protože je to zbytečné plácaní many a Gcd, ale pokud to opravdu hoří tak ho použít.
Postupem času si to každý z Vás ošahá a bude mu vyhovovat jistá rotace kterou on sám má. Čim víc budete chodit raidy tim líp se naučíte kde stát kdy co jaký boss, používat správně potky apod.
Pokud raid opravdu kape nebo nastane situace kdy je třeba dohealovat raid jako dám přiklad Najentus, healovat celý raid určitě rankem 11 a do toho zapnout trinkety nebo Divine ilumination pro snížení ceny many o 50%. Sledovat raid, vědět kdy co jaký boss ted castí a na koho a podle toho točit healy. Není to tak těžký jak se zdá, chce to jen čas a trénink :-)

EQUIP
Tu postuju equip sestavený podle toho jakým směrem se chcete ubírat jestli směr Haste,crit nebo healing.Pokud jsem ještě na nějaké itemy zapomněl určitě mě kontaktujte ve hře a popovídáme o tom :-) Co jsem tak koukal a opravoval, myslím si, že by to určitě vše mělo být vyhovují na danou větev.
HASTE GEAR:
Gemy: Bracing Earthstorm Diamond(BED), Quick Lionseye(QL), Teardrop Crimson Spinel(TCS)
- podmínka meta gemu je mít v equipu víc červených než modrých gemů
Pozn.: Metáč na šanci zvýšení spell haste je, ale podmínka je více modrých gemů, než žlutých. Uznáte sami, že je dosti nevýhodné, proto jako v předchozí variantě dávám item s max BH.

Head: Helm of Burning Righteousness
- 43intel, QL (10 SHR), BED (26 BH), 34 SCR, 139BH, 35BH enchant
Neck: Brooch of Nature's Mercy
- 24intel, 33 SHR, 75 BH
Shoulders: Dawnsteel Shoulders
- 28intel, 38 SHR, 81 BH, 33BH aldor enchant
Back:Shroud of the Highborne
- 23intel, 32 SHR, 68 BH
Chest: Lightbringer Chestpiece
- 33intel, 3x QL (30 SHR), 28 SCR, 117 BH, +6stats enchant
Wrist: Dawnsteel Bracers
- 23intel, 28 SHR, 64 BH, 30 BH enchant
Hands:Glorious Gauntlets of Crestfall
- 26intel, 2x QL (20 SHR), 28 SCR, 81BH, 35 BH enchant
Waist:Lightbringer Belt
- 29intel, QL (10 SHR), 17 SCR, 24 SHR, 95 BH
Legs: Lightbringer Leggings
- 45intel, QL (10 SHR), 34 SCR, 113 BH, 66 BH záplata
Feet: Lightbringer Treads
- 30intel, QL (10 SHR), 17 SHR, 30 SCR, 95 BH
Rings: Blessed Band of Karabor 2x
- 40intel, 60 SHR, 156 BH
Trinkets: Battlemaster's Alacrity 2x
- 80 SHR
Scarab of the Infinite Cycle,
Main Hand: Hammer of Sanctification
- 26intel, QL (10 SHR), 23 SHR, 550 BH, 81 BH enchant
Shield: Bastion of Light
- 28intel, TCS (22 BH), 62 BH, 12intel enchant

Gear check:
Intellect: 87(palach lvl 70) + 406 =493 + 10% talent= 542
Bonus Heal: 2024 + 35% z intelektu (talent) = 2213
Spell critical strike rating: 171(7,74%)
Spell critical: 7,74 % + 6,77% z intelektu + 5% talent + 4,42% = 23,93%
Spell haste rating: 435(27,58%)
Což podle výpočtu znamená , že FoL bude mít cast cca 1,1sec a Holy ligh něco okolo 1,6sec

CRIT GEAR:
Gemy: Chaotic skyfire diamond(CHSD), Gleaming Lionseye(GL), Royal Shadowsong Amethyst (RSA)
-podmínka meta gemu je mít v equipu aspoň dva modré gemy

Head: Justicebringer 3000 Specs
– 26 intel, CHSD (12SC), RSA (11 BH), 4 SCR SB, 52 SCR, 128 BH, 35 BH enchant
Neck: Nadina's Pendant of Purity
- 14intel, 19SCR, 79BH
Shoulders: Lightbringer Pauldrons
- 29intel, GL (10 SCR), RSA (11 BH), 7 BH SB, 18 SCR, 86 BH, 15SCR scryers enchant
Back: Shroud of Forgiveness
- 19intel, 79 BH
Chest: Lightbringer Chestpiece
- 33intel, 3xGL (30 SCR), 28 SCR, 117 BH, 6stats enchant
Wrist: Blessed Adamantite Bracers
- 22 intel, GL (10 SCR), 21 SCR, 62 BH, 30 BH enchant
Hands: Glorious Gauntlets of Crestfall
- 26intel, 2x GL (20 SCR), 28 SCR, 81 BH, 10 SCR enchant
Waist: Girdle of Hope
- 17intel, 2x GL (20 SCR), 3intel SB, 21 SCR, 84 BH
Legs: Lightbringer Leggings
- 45intel, GL (10 SCR), 34 SCR, 114 BH, 66BH záplata
Feet: Lightbringer Treads
- 30intel, GL (10 SCR), 30 CSR, 17 SHR, 95 BH
Rings: Ring of Calming Waves
- 27intel, 24SCR, 64 BH
Ring of Flowing Light
- 23 SCR, 75 BH
Trinkets: Sextant of Unstable Currents
- 40 SCR
Battlemaster's Depravity
- 40 SCR
Main Hand: Hammer of Atonement
- 21intel, 23 SCR, 443 BH, 81BH enchant
Shield: Felstone Bulwark
- 21 intel, 27 SCR, 64 BH, 12intel enchant

GEAR CHECK:
Intellect: 87(má palach bez věcí na 70 lvl) + 351= 438 +10% talent = 481
Bonus Heal: 1812 + 35 % z intelektu (talent) = 1980
Spell critical strike rating: 567 (25,67%)
Spell critical: 25,67% + 6,01%(z intelektu) + 5% talent + 4,42% (70 lvl palach) + 12 % Meta Gem = 53,10 %
Spell haste rating: 17(1,07%)

Je to gear sestavený opravdu na crit což z mého pohledu se zdá jako moc dobrá volba..:P Pár itemů by se dalo zmenit na haste a gear optimalní by byl na světě :-)

ADDONY
Určitě Pally Power. To je základní addon pro paladiny pokud od raidu a lidí nechcete schytávat posměšky a jiné nadávky proč ho nemáte. Velmi to usnadní praci ostatních paladinu v raidu a práce s ním je velmi jednoduchá.
Jinak co se týče healovaní tak Healbot nebo Grid co já mám ozkoušeno. Osobně healuju s Halbotem a jsem s ním spokojen . Ostatní addony jsou jen na Vás jaké Vám vyhovují. Další podstatný addon pro PVE je Deadly boss mod. Ostatní addony co já použivám a vyhovují je Bartender na zmenu barů, X-pearl a quartz(zmení cast bar)

PÁR POSTŘEHU
1.Sestavit si optimální gear podle zaměření které chcete jet a dodržet přitom zakladní podmínky té větve.
2.Naučit se správně a ve správný čas používat FoL a Holy light.
3.Sledovat raid, sledovat svojí partu, dávat pozor na tanka.
4.Pobavit se o svém paladinovi s jinými a třeba i zkušenejšími lidmi aby jste dosáhli požadovaného výběru jako já jsem to udělal u pár nejmenovaných :-) Děkuju <3 :D

No to je asi tak všechno z mé sešmolené guidy. ja doufám, že to aspoň mělo tu cenu si s tím dávat práci a snad to bude někomu ku prospěchu! :) Děkuji Vám za pozornost! :)
+0
Page 1